ابلاغ تسهیل فرایند واردات ارز حاصل از صادرات

بررسی درخواست متقاضیان برای واردات مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات به یک روز کاهش یافت.

موافقان و مخالفان واردات بدون انتقال ارز در یک قاب

اخیراً اجرای روش واردات بدون انتقال ارز شدت گرفته اما برخی مسئولان و کارشناسان، «ایجاد فشار تقاضا در بازار»، «تحت تأثیر قرار گرفتن مدیریت بانک مرکزی»، «پولشویی»، «قاچاق کالا»، «اتلاف منابع ارزی»، «از بین بردن فرصت‌های شغلی»، «بهم ریختگی صنایع تولیدی»، «واردات کالاهای غیرضروری»، «افزایش قیمت ارز» و «از بین بردن شفافیت» را از عوامل اجرای این روش می‌دانند.

سودآورترین محصول صادراتی آمریکا چیست؟

تقاضای جهانی برای یک قطعه کاغذی با تصویر بنجامین فرانکلین بر روی آن کماکان رو به افزایش است.

اینفوگرافی / قیمت‌ها از پارسال تا امسال چقدر تغییر کرده است؟

اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به مقایسه عملکرد بازارهای اقتصادی در ۱۰ ماهه امسال و مدت مشابه سال قبل پرداخته که نشان‌دهنده افزایش قیمت‌ها در تمامی بازارها است.

آغاز به کار بازار متشکل ارزی از فروردین ۹۸

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی آماده راه اندازی است، گفت: صلاح بر این است که این بازار از اواسط فروردین ماه کار خود را آغاز کند.

دستمزد کارگران ایرانی چند دلار است؟

در این شرایط که دستمزد کارگران ایرانی به کمترین سطح ممکن رسیده، راهکارهای مختلفی مطرح می‌شود؛ برای نمونه رضا شیران خراسانی (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس) از لزوم شناورسازی نرخ دستمزد با نرخ ارز سخن می‌گوید و معتقد است باید با افزایش نرخ ارز، دستمزد مشابه سایر مولفه‌های اقتصاد افزایش یابد. این، یک نظریه‌ی عادلانه و منطقی‌ست اما اگر این راهکار را قابل اجرا نمی‌دانند لااقل در این «شرایط ویژه» به قانون کار بازگردند.

امکان برداشت ارز از طریق خودپرداز فراهم شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی: امکان برداشت به صورت ارزی از طریق خودپرداز فراهم شده و این یک تحول اطمینان بخش است.

وضعیت اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی

رشد اقتصادی جهان به اوج خود رسیده؛ با این حال، تولید جهانی محصولات صنعتی و حجم مبادلات تجاری به‌خصوص در بخش‌های کالاهای واسطه‌ای و تجارت‌های سرمایه‌بر از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی به تدریج رو به کاهش گذاشته‌اند. با توجه به تشدید منازعات تجاری، ریسک‌های فشار و نوسان مالی و تنش‌های ژئوپلیتیکی جهان، شاخص‌های پیشرو در چندین کشور از کاهش شدت رشد اقتصادی حکایت دارند و پیش‌بینی می‌شود با کاهش اثر مشوق‌های مالی، روند رشد اقتصادی آمریکا از ۸/ ۲ درصد در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۵/ ۲ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی و ۲ درصد در سال ۲۰۲۰ میلادی کاهش یابد.

تزریق ۸.۶ میلیارد یورو ارز به سامانه نیما از نیمه مرداد ماه/۱.۴ میلیارد دلار بدون مشتری ماند+نمودار

گزارش عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد، از نیمه مرداد ماه تا ابتدای اسفند ماه حدود ۸.۶ میلیارد یورو ارز به سامانه تزریق شده و ۱.۴ میلیارد یورو نیز بدون خریدار مانده است.

دانستنی‌های ضروری درباره انواع ارز مسافرتی در نوروز 98

همیشه در روز‌های آخر سال قیمت انواع ارز در بازار بالا می‌رود و کار برای خرید ارز سخت می‌شود. مخصوصا وقتی کار به تشکیل صف جلوی صرافی‌ها برسد. به این ترتیب خیلی‌ها از همین حالا اقدام می‌کنند و برای آن روز‌ها اسکناس می‌خرند. اگر می‌خواهید به سفر خارجی بروید، بهتر است از همین حالا اقدام کنید، اما اینکه چه نوع ارزی بخرید، چقدر از آن بخرید و با خود به سفر ببرید، از جمله مسائلی است که می‌تواند بسته به زمان و مکان تغییر کند.