سه-شرط-راه‌اندازی-بازار-متشکل-ارزی.jpg

۳ شرط راه‌اندازی بازار متشکل ارزی

تاریخ انتشار: ۱۹ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۴:۳۰

بازار متشکل ارز که مهم‌ترین طرح دولت برای ساماندهی بازار ارز به شمار می‌رود در صورت تامین شرط‌های بانک مرکزی و آماده شدن صرافی‌ها و بانک‌ها و طی روند آموزشی، آغاز به کار خواهد کرد که البته هنوز زمان آن مشخص نیست.

بازار-متشکل-ارزی-5.jpg

افتتاح بازار متشکل ارزی به تعویق افتاد

تاریخ انتشار: ۱۵ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۲:۵۳

در روزهای اخیر از سوی مسئولان اعلام شد که بازار متشکل ارزی در آستانه عید سعید قربان (۲۱ مرداد) به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد و این در حالی است که بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، افتتاح این بازار بازهم به تعویق افتاده و در روز شنبه افتتاح نخواهد شد.

mining.jpg

آیین‌نامه استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده ابلاغ شد

تاریخ انتشار: ۱۴ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۲:۰۴

معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده در کشور را به منظور ایجاد بستری امن، کم هزینه، ‌شفاف و پرسرعت برای تبادلات اقتصادی و بکارگیری با رویکرد تسهیل فضای کسب وکار ابلاغ کرد.

افزایش-سقف-حواله-های-ارزی.jpg

بانک مرکزی سقف حواله‌های ارزی را افزایش داد

تاریخ انتشار: ۱۳ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۲:۴۳

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای سقف حواله‌های ارزی را برای شرکت‌های تجاری تا ۵میلیون یورو و برای شرکت‌های تولیدی تا سقف ۱۰ میلیون یورو افزایش داد و شروطی را هم برای اجرای آن، به نظام بانکی ابلاغ کرد.

کوچ-معامله‌گران-بزرگ-از-معاملات-ارز.jpg

کوچ معامله‌گران بزرگ از معاملات ارز

تاریخ انتشار: ۹ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۵:۱۹

معامله‌گران بزرگ ارزی بر این باورند که بازار فعلی دیگر جای ماندن نیست و باید تا جهش بعدی، فعلا به سمت سایر بازارهای موازی کوچ کرد؛ سناریویی که آن را دلالان دون‌پایه هم تائید می‌کنند.

آیکن-بازار-متشکل-ارزی.jpg

بازار متشکل ارزی به زودی با 100 صرافی آغاز به کار خواهد کرد

تاریخ انتشار: ۷ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۳:۴۲

بازار متشکل ارزی تا چند روز دیگر کار خود را آغاز می‌کند و گفته می‌شود آغاز به کار این بازار با بیش از ۱۰۰ صرافی خواهد بود که در ادامه نیز به تعداد آن‌ها اضافه خواهد شد تا بتوان قیمت واقعی ارز را در تهران کشف کرد.

تغییرات-اقتصادی-ایران.jpg

اینفوگرافی / پیش‌بینی تغییرات اقتصادی ایران تا ۲۰۲۴

تاریخ انتشار: ۶ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۲:۴۶

بر اساس جدیدترین گزارش صندوق بین‌المللی پول درباره وضعیت اقتصادی کشورهای جهان، اقتصاد ایران از سال آینده پس از دو سال، از رکود خارج می‌شود و رشد آن تا سال ۲۰۲۴، مثبت خواهد بود.

سامانه-رفع-تعه-ارزی-با-سازمان-امور-مالیاتی.jpg

سامانه رفع تعهد ارزی با سازمان امور مالیاتی لینک شد

تاریخ انتشار: ۵ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۲:۲۴

بانک مرکزی بعد از پایان مهلت بازگشت ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات که ۳۱ تیرماه ۹۸ تعیین شده بود، ارتباط سامانه رفع تعهد ارزی را با سامانه امور مالیاتی برقرار کرده است.

نرخ-نیما-در-نزدیکی-بازار-آزاد.jpg

نرخ نیما در نزدیکی بازار آزاد

تاریخ انتشار: ۱ /۵/ ۱۳۹۸   |   ۱۳:۱۶

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده در سامانه نیما، مجموع معاملات خرید ارز بابت واردات در چهار ماهه نخست سال جاری به ۶ میلیارد و ۴۴۹ میلیون یورو رسید. این در حالی است که در این بازه زمانی، مجموع معاملات فروش ارز بابت صادرات ۶ میلیارد و ۶۱۵ میلیون یورو است.

ارز-دیجیتال.jpg

سازوکار تولید ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شد

تاریخ انتشار: ۳۱ /۴/ ۱۳۹۸   |   ۱۲:۱۹

رئیس کل بانک مرکزی گفت: سازوکار تولید ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شده و در آینده نزدیک در دولت بررسی می شود.