tax.jpg

شیوه نامه رسیدگی مالیاتی به خریدهای ارزی ابلاغ شد

تاریخ انتشار: ۲۵ /۲/ ۱۳۹۸   |   ۱۲:۳۸

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور، شیوه نامه رسیدگی مالیاتی به خریدهای ارزی اشخاص حقیقی و حقوقی از بانک مرکزی را ابلاغ کرد.

آیکن-بازار-متشکل-ارزی.jpg

فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده آغاز می‌شود

تاریخ انتشار: ۲۱ /۲/ ۱۳۹۸   |   ۱۳:۳۶

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده شروع می شود و قیمت واقعی دلار نیز در این بازار مشخص می شود.

سال-97-برای-تجارت-ایران.jpg

سال 97 برای تجارت ایران چگونه رقم خورد؟

تاریخ انتشار: ۱۸ /۲/ ۱۳۹۸   |   ۱۳:۰۹

1397، سال افت تجارت برای بازرگانان نام گرفت که در هر دو بخش واردات و صادرات با کاهش مواجه شد؛ با این حال، به گفته رئیس کل گمرک، تجارت خارجی در نهایت توانست با تراز مثبت خودش را به خط پایان برساند.

اطلاعیه-1397.jpg

اطلاعيه بانك مركزی در خصوص تسهيل فرايند واردات در مقابل صادرات در سامانه نیما

تاریخ انتشار: ۹ /۲/ ۱۳۹۸   |   ۰۸:۴۹

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای تسهیل در فرایند واردات در مقابل صادرات غیر (واگذاری پروانه صادارتی)، ارتباط مستقیم بین واردکنندگان و صادرکنندگان در سامانه نیما و در بستر ارتباطی سامانه جامع تجارت برقرار شده است.

exchange-rates.png

نمایش روزانه نرخ ارز در تابلوی بازار متشکل ارزی

تاریخ انتشار: ۴ /۲/ ۱۳۹۸   |   ۱۳:۳۳

بازار متشکل ارزی به عنوان یکی از برنامه‌های مهم ساماندهی بازار که محل استقرار آن ساختمان شماره یک بانک مرکزی در فردوسی است، نرخ کشف شده بر اساس عرضه و تقاضا را بصورت روزانه نمایش خواهد داد.

currency-market.png

بازار ارز چشم انتظار 2 رخداد جدید

تاریخ انتشار: ۲ /۲/ ۱۳۹۸   |   ۱۶:۲۵

بازار ارز در حالی این روزها در رکود معاملاتی به سر می برد که به نظر می رسد انتظار فعالان بازار برای تغییر تحریم ها و تغییر میزان فروش نفت ایران از یک سو و تاثیر آغاز به کار بازار متشکل ارزی بر قیمت ها از سوی دیگر، عوامل تشکیل دهنده این وضعیت به شمار می روند.

بازار_متشکل_ارزی.jpg

چند و چون بازار متشکل ارزی

تاریخ انتشار: ۳۱ /۱/ ۱۳۹۸   |   ۱۲:۲۷

در اولین جلسه هیئت مدیره بازار متشکل ارزی، مقرر شد همه صرافی‌های مجاز و بانک‌های عامل از درگاهی که متعاقبا اعلام می‌شود، نسبت به دریافت کد کارگزاری بازار متشکل ارزی اقدام کنند.

اطلاعیه-1398.jpg

بروزرسانی فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی توسط بانک مرکزی

تاریخ انتشار: ۲۸ /۱/ ۱۳۹۸   |   ۱۳:۰۳

بانک مرکزی در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد.

واردات-کالا-به-جای-انتقال-ارز.jpg

وزیر صنعت: با واردات کالا به جای انتقال ارز موافقت شد

تاریخ انتشار: ۲۷ /۱/ ۱۳۹۸   |   ۱۶:۴۷

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در تعامل با بانک مرکزی و گمرک، رویه واردات در مقابل صادرات، برای تامین مواد اولیه و واسطه ای بخش تولید به جای انتقال ارز به داخل کشور عملیاتی شد.

سامانه-جامع-تجارت.jpg

فروش مستقیم ارز صادرکنندگان به واردکنندگان در سامانه جامع تجارت

تاریخ انتشار: ۲۵ /۱/ ۱۳۹۸   |   ۱۰:۵۰

گامی دیگر در راستای تسهیل استفاده از ارزهای صادراتی برای واردات برداشته شده و قرار است از ابتدای اردیبهشت سال‌جاری فروش مستقیم ارز صادرکنندگان به واردکنندگان در سامانه جامع تجارت آغاز شود. این روش به واردکنندگان این امکان را می‌دهد که ارز مورد نیاز خود را سریع‌تر از فرآیند بانکی تامین کنند؛ ضمن اینکه صرافی‌ها نیز از فرآیند مبادله حذف می‌شوند و فروش ارز صادراتی به واردات بی‌واسطه انجام خواهد شد.

۱...۵۶۷۸ ... ۴۱