نوسان ارزی دامن الکامپ را گرفت

 

سامانه ارزی محصولات و خدمات فناوری کشور امروز راه افتاد تا برخی مشکلات فعالان عرصه مانند حاضران در بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر (الکامپ) را حل کند؛ امری که به گفته مدیر اجرایی این رویداد، حضور کمرنگ شرکت های سخت افزاری در نمایشگاه را رقم زده است.

 

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، روز گذشته مهدی حیدری در یک نشست خبری درباره بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر (الکامپ) اظهار داشت: شرکت های سخت افزاری پس از نوسان های ارزی با مشکلات متعددی روبرو شدند و همین موضوع انگیزه حضور در نمایشگاه امسال را از آنان گرفت.
الکامپ ۲۴ از ششم تا نهم مرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود؛ البته خبرهایی درباره برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب منتشر شده بود که مدیر اجرایی این رویداد، آن را تایید نکرد.
بخش مربوط به ۱۵ تا ۲۰ شرکت چینی، پاویون استان خراسان رضوی در بخش‌های دولت همراه، الکام تاکز، الکام استارز، ترند و گیم از بخش های این نمایشگاه است.
به گفته مدیر اجرایی الکامپ ۲۴، حضور شرکت‌های خارجی ممکن است به علت تحریم‌ها کمتر شده باشد اما این اتفاق چشمگیر نیست؛ زیرا آنها برای حضور در نمایشگاه‌های ایران به زمان‌بندی بیشتری نیاز دارند.
حیدری ادامه داد: برخی شرکت ها به سبب نوسان های ارزی تصمیم به کناره گیری از فعالیت های خود گرفته و بسیاری نیز برای پرداخت هزینه های جاری خود با مشکل روبرو شده اند.
با شناسایی همین مشکل بود که نهم تیرماه امسال معاونت توسعه مدیریت و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور درباره راه اندازی سامانه ثبت و تایید درخواست های ارزی محصولات و خدمات نرم افزاری توافق کردند؛ سامانه ای که روز گذشته (بیست و چهارم تیرماه) راه اندازی شد.
«بیشتر کالاهای بخش فناوری اطلاعات وارداتی است».
مدیر اجرایی الکامپ بیست و چهارم ابراز امیدواری کرد مشکلات ارزی فعالان این عرصه با تمهید نهادهای مسوول هرچه زودتر حل شود.