افزایش تعداد باجه‌ های دریافت ارز اربعین
 

عضو هیئت مدیره و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی از افزایش تعداد باجه‌ های ارائه کننده ارز مسافرتی برای زائران اربعین حداکثر تا 100 نقطه خبر داد.
مسعود خاتونی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد با تاکید بر اینکه به طور رسمی پرداخت ارز مربوط به اربعین آغاز شده است، افزود: زائران اربعین از روز دوشنبه نسبت به دریافت ارز مسافرتی اقدام کرده‌اند.

 

منبع عکس: خبرگزاری ایلنا


وی با اشاره به اینکه پرداخت ارز برای زائران در برخی از باجه‌ها با مشکلاتی روبرو بوده است، اظهارداشت: پرداخت ارز به زائران در عراق صورت می‌گیرد؛ بنابراین باید طبق قوانین بانک مرکزی و زیرساخت‌های این کشور عمل کرد.
عضو هیئت مدیره و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ادامه داد: عراق محدودیت‌هایی را برای باجه‌های دارای مجوز و پیش بینی شده جهت ارائه ارز مورد نیاز زائران اربعین اعمال کرده است.
وی همچنین گفت: علاوه بر این بارندگی و طوفان شن که سبب آسیب به زیرساخت‌ها در مرز مهران شده اعطای ارز مسافرتی به زائران اربعین را با مشکلاتی روبرو کرده است.
خاتونی افزود: پایان شب گذشته صف‌های متقاضیان دریافت ارز مسافرتی اربعین کوتاهتر شده و امروز نیز تعداد باجه‌ها در مرز مهران به 50 نقطه افزایش یافته است.
وی به رادیو اقتصاد یادآور شد: وضعیت مرزهای شلمچه و مهران که 60 درصد بار ترافیکی دریافت ارز را به خود اختصاص داده‌اند مطلوب و روان ارزیابی می شود.
برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی « نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری » با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.